Informace 2016

Program festivalu a prodejní místa vstupenek

Již brzy se můžeme těšit na nové webové stránky festivalu. Prozatím vám zde přinášíme program festivalu a informace o prodejních místech vstupenek. Využijte časově omezené akční ceny za vstupenky.

1. Městský úřad Vítkov – informační centrum, nám. Jana Zajíce 7, Vítkov
2. Bar Na půlce – Školní 331, Vítkov
3. Kavárna & Pizzerie na Staré lékarně – Těchanovická 315, Vítkov
4. Oko Opava - Ostrožná 46, Opava
5. Pivnice U kaple - Kylešovská 3, Opava
6. Na dobírku prostřednictvím emailu: vitkovsky.komin@gmail.com (poštovné + dobírka 79,- Kč)

Ceny vstupného:
200,- Kč do 31.05.2016
250,- Kč do 30.06.2016
300,- Kč do 31.07.2016
350,- Kč v den festivalu

Děti do výšky 140 cm v doprovodu rodičů mají vstup zdarma.
Držitelé prukazu ZTP a ZTP/P a senioři nad 65 let mají vstup zdarma.
Zakoupením vstupenky účastník uděluje souhlas k pořízení a užití fotografií a filmových záznamů z akce s jeho osobou, a to bez peněžité náhrady.


top
Otevíráme

Otevíráme

Po krátkém zimním spánku jsme zpět a s velkým potěšením vás chceme informovat, že pracujeme na 2. ročníku našeho festivalu. „Dvojka“ se uskuteční v sobotu 6. 8. 2016 a její hlavní hvězdou budou legendární BUTY. Máme skvělé, nové a větší prostory v areálu společnosti Seven Sport s.r.o. a makáme na tom, aby hudební program byl pestrý a zajímavý a občerstvení bohaté a chutné.

Rovněž pracujeme na přestavbě těchto stránek a proto, prosím, sledujte prozatím všechny aktuality na našem festivalovém facebooku. Přihlašte se na něm k odběru novinek označením stránky pomocí „TO SE MI LÍBÍ“ a pomožte nám, prosím, s  rozšiřováním fanouškovské základny. Děkujeme za vaši podporu.


top

Děkujeme

VÍTKOVSKÝ KOMÍN má za sebou svůj 1. ročník a my s odstupem chceme poděkovat všem, kteří se na něm podíleli, kteří jej podpořili, kteří na něm vystoupili a samozřejmě všem, kteří jej navštívili. Je skvělé, že stále existuje skupina lidí, na které se člověk může obrátit a kteří vám neváhají pomoci s realizací něčeho tak nejistého, jako je první ročník festivalu, který se odehraje v prostorách, kde se nikdy v minulosti nic podobného nekonalo.

Bohužel není možné zde poděkovat úplně všem, ale akci bychom nikdy nemohli realizovat bez podpory těchto organizací:
Město Vítkov, CONROP s.r.o., BUSINESS POOL s.r.o., LA BOHÉME CAFÉ s.r.o., ŠTĚPÁN HUTNÍK s.r.o, DUŠAN ŠINDELÁŘ - Trans s.r.o., ZEMPOL s r. o., VÍTKOVSKÁ ZEMĚDĚLSKÁ s.r.o., SEVEN SPORT s.r.o., SIMPLY YOU a.s., SECTRON PLUS s.r.o., ZÁKLADNÍ ŠKOLA a GYMNÁZIUM ve Vítkově, Kadeřnictví Lusie-Lucie Šušková, Restaurace Růže, BAR U KRBU, Cukrárnička, Na půlce, Kavárna & Pizzerie na Staré lékarně, Řeznictví Marcel Durec, MUSICWEAR.
Výčet jednotlivců, kteří nám pomohli, by byl velmi dlouhý a tak všem posíláme tento vzkaz: „Děkujeme vám a budeme spoléhat na vaši podporu i v budoucnu“.

Budeme velmi potěšeni, pokud nám na náš festivalový email vitkovsky.komin@gmail.com napíšete, jak se vám první ročník líbil a co navrhujete změnit či doplnit pro případný ročník následující. Vaše zpětná vazba je důležitá pro naše rozhodnutí, zda má smysl tradici místního festivalu dále rozvíjet a jakým směrem se přitom vydat. Vaše případná podpora bude naším motorem pro další práci a pro jednání s dalšími partnery i přes fakt, že první ročník nebyl finančně soběstačný.

Rozhodně však byl velmi úspěšný ve svém záměru podpořit potřebnou věc, protože díky festivalové finanční sbírce se podařilo vybrat 4916,- Kč a navíc prodat oficiální produkty Centra Paraple v hodnotě 3148,- Kč. Na účet obecně prospěšné společnosti CENTRUM PARAPLE tak dorazilo celkem 8064,- Kč, za což děkujeme.

VÍTKOVSKÝ KOMÍN se s vámi nyní loučí a přeje si, ať společně znovu pořádně zatopíme pod kotlem.
Pokud ještě nejste našimi fanoušky na festivalovém facebooku, staňte se jimi co nejdříve, abychom vás mohli informovat o novinkách.
Přímo zde si můžete v rozsáhlé fotogalerii připomenout atmosféru prvního ročníku.
Galerii budeme postupně doplňovat.

POŠLETE NÁM I VY SVÉ FOTKY Z FESTIVALU A MY JE ZVEŘEJNÍME NA TĚCHTO STRÁNKÁCH.

Fotky
cap
Lake Malawi

30.6.2015

Předprodej vstupenek

Úplně poslední možnost, jak získat vstupenky na sobotu za zvýhodněnou cenu je zde. Zítra začínají prázdniny a tak každý, kdo nám třeba v doprovodu rodičů a nebo i bez nich, přinese ukázat svoje vysvědčení, na kterém však mohou být pouze jedničky a nebo dvojky, má nárok zakoupit vstupenky na sobotní Vítkovský KOMÍN v akci 3 + 1 zdarma.

Veškerý předprodej za zvýhodněnou cenu 290,- Kč/ks končí již ve středu 1.7., poté bude možné vstupenky zakoupit až v den festivalu přímo na místě za cenu 350,- Kč/ks.


top
Jumping drums

29.6.2015

JUMPING DRUMS

Rozhodně si nenechte ujít samotný záčátek festivalu a s ním strhující bubenickou atmosféru a show v podání Iva Batouška a jeho Jumping Drums z Olomouce. My už se moc těším, až hutné tóny a rytmy djembe rozezní oba festivalové areály a oznámí širokému okolí, že první ročník festivalu Vítkovský KOMÍN právě začíná!

top
Josef Prusek

28.6.2015

Josef Prusek - fotvýstava

Nenechte si na festivalu ujít výstavu fotografií Josefa Pruska, které nafotil ve Vítkově a okolí...možná se na některé z nich najdete. Výstava proběhne v Městské knihovně.

Josef Prusek je pravidelným účastníkem výstav vítkovských amatérských fotografů. Jeho fotky najdete na propagačních materiálech města Vítkova, škol a dalších organizací, s dokumentárními fotkami se můžete setkat v denním tisku. Nejméně padesát jeho fotografií najdete v publikaci Příroda Vítkovska, kterou vydalo v roce 2010 Město Vítkov, je rovněž spoluautorem úspěšného kalendáře vydaného městem pro rok 2014. Soubory jeho fotografií bývají přílohou farní i městské kroniky. Jeho samostatnou výstavu „Zapomenuté pohledy do vítkovských uliček“ shlédli kromě Vítkova také v Opavě, ve Fulneku a v polských Kaletách.

top

Program festivalu

Přinášíme podrobný festivalový program. Pečlivě vybírejte ať vám nic neuteče a hlavně přijďte včas. Začínáme už ve 13 hodin a to pořádnou bubenickou smrští, kterou předvedou Jumping Drums.
Program festivalu
top
Festivalove taxi

23.6.2015

FESTIVALOVÉ TAXI

Výborná zpráva pro ty návštěvníky, kteří řeší, jak se dopraví na festival a hlavně jak se po jeho skončení dostanou domů.
Máme pro vás připravenou TAXI službu za speciální festivalovou cenu 15 Kč/km.
Pro získání této ceny se postačí prokázat řidiči zakoupenou vstupenkou. Pokud ji ještě nemáte a chcete si ji zakoupit až po příjezdu na festival, prokažte se při objednání heslem "KOMÍN". TAXI služba bude v den festivalu k dispozici již od 12 hodin a jezdit bude až do nedělního rána do 06 hodin.

Pro rezervaci volejte na telefon 728 90 80 70.

Šťastnou cestu z festivalu vám přeje organizační tým.

top
Quo Vadis

17.6.2015

Quo Vadis

Divadelní soubor Quo Vadis je v plné přípravě na festival. Přijďte včas, ať vám představení Pruhovaná Marry neuteče! Odehraje se ve venkovních prostorách Městská knihovna ve Vítkově.

Zde je pozvánka od samotných Quo Vadis.
"Poprvé v nových kostýmech! Už se nemůžeme dočkat na Vítkovský KOMÍN, kde předvedeme naši novou hru "Pruhovaná Marry". Věříme, že se na nás přijdete opět podívat. Tentokrát nás za to, co předvádíme, třeba i zavřou.
Tak nezapomeňte - 4. července! Před Vámi pro Vás :)"

top
Tomas Nawar

14.6.2015

Tomáš Nawar

Je nám velikým potěšením představit vám jednoho pro náš festival důležitého člověka.
Jmenuje se Tomáš Nawar a bude náš festival moderovat. A abyste jej trošku poznali, požádali jsme o kratičké představení, které vám nyní přinášíme.

TN v kostce:
Hudba jako mé velké hobby od útlého věku způsobila, že jsem:
.. s radostí pracoval v hudebním klubu Roxy Prague.
.. užíval si a stále užívám moderování a rozšiřování hudby prostřednictvím Radio 1, které poslouchají lidé, kteří jsou na tom s vášní pro dobrou nekomerční hudbu podobně jako já.
.. hodně let jsem poslouchal hudební novinky, chodil na koncerty a psal o nich recenze do hudebních časopisů Report a rockový magazín Spark.
.. mám rád Vítkov, který navštěvuji od dětství a mám rád hudební akce s pohodovými lidmi, takže je pro mne čest uvádět na „stejdž“ umělce, kteří nás budou bavit na letním festivalu Vítkovský KOMÍN.
.. fakt hodně mám rád počítačové hry, a ještě raději mám to, že se jim mohu věnovat i v práci. Přijďte si se mnou na festivalu popovídat třeba o Dead Trigger 2, Shadowgun nebo Unkilled pokud taky patříte mezi fanoušky těchto her.

Co právě poslouchám?
Sonic Youth - Sugar Kane
Kromestar & Jay 5ive - Try Harder
Ibeyi - Ghosts

top
ZSaG

12.6.2015

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ PRÁVĚ ZAČÍNÁ!!!

Na facebookových stránkách festivalu Vítkovský KOMÍN jsme vytvořili ALBUM hotových prací a spustili tak hlasování o nejlepší obraz výtvarné soutěže žáků a studentů základní školy a gymnázia ve Vítkově, která je součástí festivalu.
V tomto našem albu můžete hlasovat odteď až do pátku 26.06.2015 do 11 hodin. Poté hlasování končí.
Svůj hlas můžete udělit libovolnému počtu fotografií. K hlasování vyzvěte také své přátelé a nebojte se přidat své komentáře k jednotlivým fotografiím.
Autoři obrázků, které získají nejvíce hlasů nebo-li "lajků" na 1. - 3. místě, obdrží volné vstupenky na festival Vítkovský KOMÍN, nové CD od kapely Lake Malawi a také dárkové poukazy od e-shopu MUSICWEAR a od místní pražírny kávy La Boheme Café na nákup voňavé kávy, čaje nebo čokolády.
Fotografie záměrně ponecháváme anonymní, ale s výsledky vás samozřejmě seznámíme a jména šťastných výherců zveřejníme.

top
ZSaG

1.6.2015

Základní škola a gymnázium Vítkov

Jak už jsme vás dříve informovali pomocí facebookového profilu Vítkovský KOMÍN, ve spolupráci se základní školou a gymnáziem ve Vítkově připravujeme grafickou výzdobu areálu. Žáci a studenti malují na velký formát a zároveň soutěží o volné vstupenky na náš festival.
Nahlédněte do FOTOGALERIE stránek a podívejte se na nové fotografie prací, které pro nás studenti a žáci pořídili. Oceňujeme jejich úsilí, které práci věnují a za to jsme pro ně připravili soutěž o vstupenky a pro celou školu setkání s Albertem Černým z Lake Malawi. Fotogalerii budeme průběžně aktualizovat, finální výsledek si však přijďte prohlédnout na festival.
Pokud se budete chtít setkání také zúčastnit, napište nám na vitkovsky.komin@gmail.com

top
akce 3+1

25.5.2015

Prodej vtupenek - akce 3+1

Posledních 7 dní zbývá, abyste mohli nakoupit vstupenky na náš festival v akci 3 + 1 zdarma. Znovu připomínáme, že akce běží u našeho partnera Kavárna & Pizzerie na Staré lékarně a končí již v neděli 31.05.2015.

top
Pepíno Prcek

21.5.2015

Pepino Prcek – klaunská show

Nezapomeňte vzít na festival také vaše děti. Důvodů je mnoho.
1. S dětmi je zábava.
2. Děti do 140 cm výšky mají v doprovodu rodičů vstup zdarma. Jsou-li vaše děti větší, využijte akce 3 + 1 vstupenka zdarma, která probíhá už jen do konce května u partnera festivalu Kavárna & Pizzerie na Staré lékarně.
3. Pro děti bude připraven speciální program v areálu Městské knihovny ve Vítkově.
4. Divadelní spolek Quo Vadis- Vítkov sehraje svoje divadelní představení tamtéž.
5. Do knihovny přijede klaun Pepino Prcek a rozbalí svoji klaunskou show.
6. Cukrárnička u Hanky připraví spoustu zmrzliny a sladkých dobrot pro děti i dospělé.
7. Kadeřnictví Lusie-Lucie Šušková bude provádět malování na obličej a barvení vlasů. Nebojte, vše půjde hladce smýt :)

top
19.5.2015

Jaryn Janek & Z pramene Radbuzy

Jaryn Janek pochází z nedalekých Žimrovic a ve Vítkově chodil do základní školy. Řeklo by se, že je to obyčejný kluk, ale není to tak úplně pravda. Prošel a hostoval v řadě známých kapel, mimo jiné Krucipüsk, Benedikta, B.S.P., České srdce, Seven Days, Ladě, Jaryn Janek & Ty Lidi nebo Eggnoise, hrál s Kamilem Střihavkou, Lenkou Dusilovou nebo Václavem Noidem Bártou.

Protože hudbou doslova žije a také ji vyučuje na ZUŠ Příbram, patří dnes právem mezi nejvyhledávanější baskytaristy u nás. Na našem festivalu vystoupí s vlastním projektem nazvaným Jaryn Janek & Z pramene Radbuzy. Držte mu palce, protože ve volných chvílích absolvuje svůj pochod po hranicích České republiky, kterou se rozhodl celou pěšky obejít. Má to změřeno na 2290 km a říká, že toto téma se již promítá do jeho současné tvorby.

Více se můžete dozvědět zde:
Jaryn Janek - Official web
Hudební knihovna

Jaryn Janek

top
17.5.2015

o.p.s. Centrum Paraple

Náš festival bude sloužit nejen dobré zábavě. Jeho dalším cílem je také pomoc dobré věci. Proto jsme se spojili s obecně prospěšnou společností Centrum Paraple a hodláme ji podpořit několika způsoby.

Celý výtěžek ze vstupného po odečtení nákladů na realizaci festivalu bude poukázán na konto Centra Paraple. Na festivalu budeme prodávat oficiální produkty Centra Paraple jako trička, hrnky, tašky, deštníky nebo CD. Nemusíte však čekat až na samotný festival a objednat si je můžete třeba už dnes a to zde.
Rádi vám je zašleme nebo si je můžete osobně vyzvednout přímo ve Vítkově. Ve festivalovém areálu bude také umístěna oficiální kasička Centra Paraple, do které budete moci vložit svůj dobrovolný finanční příspěvek.

Pomožte nám tedy a navštivte náš festival i se svými přáteli. Děkujeme vám a jsme vděčni i za sdílení informací o festivalu.

top
Jirka Mikula

15.5.2015

Jiří Mikula - fotvýstava

Dnes vám chceme představit prvního ze dvou vítkovských fotografů vystavujících na Vítkovském komínu. Jirka Mikula fotí už asi 30 let, z toho posledních 10 let spolupracuje s oddělením kultury MěÚ Vítkov. Fotodokumentuje různé společenské a kuturní akce a podílel se na tvorbě vítkovského turistického průvodce. Focení je jeho celoživotní koníček, ke kterému jej přivedl jeho tatínek. Nerad o své tvorbě příliš mluví, říká, že za něj mluví jeho fotografie. Jeho srdeční záležitostí je focení přírodních zátiší, jeho fotky se objevily na mnoha fotosoutěžích a výstavách.
Pokud se chcete s jeho tvorbou seznámit ještě blíže, navštivte jeho fotoalbum. Hlavně však přijďte na jeho výstavu na našem festivalu, kde si budete moci jeho fotografie nejenom prohlédnout v originále, ale také zakoupit.

top
suteren

10.5.2015

Galerie SUTERÉN

Jedním z mecenášů festivalu je kurátor a galerista pan Tomáš Gardian Mikulík, který pro festival poskytuje část svých podnikatelských prostor a spoluvytváří festivalovou vernisáž. Že jsou jeho zkušenosti s touto činností bohaté, můžete posoudit na vybraném zlomku fotografií z některých jeho realizovaných akcí. Ještě lepší ale bude, když se do jeho galerie Suterén přijdete podívat osobně v rámci festivalu Vítkovský komín.

top
6.5.2015

Lake Malawi

Slibovali jsme vám osobní pozvánku na festival z úst Alberta Černého - frontmana kapely Lake Malawi. Tak tady je!!!

Jestli máš odvahu natočit taky svoje video, jak se chystáš na festival a pošleš nám jej ke zveřejnění, pak tě pozveme na drink s kapelou po jejím vystoupení. Pro zaslání využij adresu: vitkovskykomin@gmail.com

top
lusie

4.5.2015

Kadeřnictví LUSIE - Lucie Šušková

Dnes vám chceme představit kadeřnictví Lusie, které bude na festivalu připraveno vytvořit na vašich hlavách ty nejlepší vlasové kreace, krásné copy a copánky, originální střihy a barevné efekty. Těšit se můžete také na pravý festivalový make-up, malování na tvář (facepainting), dočasné tetování a nebo na nehtovou modeláž.

top
akce 3+1

1.5.2015

Dnes je svátek a my také slavíme. Ode dneška máš možnost zakoupit vstupenky na festival v akci 3 + 1 ZDARMA. Za cenu 870,- Kč tak získáš 4 vstupenky. POSPÍCHEJ, protože tato akce probíhá pouze v květnu, počet vstupenek je omezen do vyprodání a je možné ji využít pouze u našeho partnera Kavárna & Pizzerie na Staré lékarně.

top
Silvie Forsyth

27.4.2015

Silvie Forsyth

S velkým potěšením vám tlumočíme pozdrav od Silvie Forsyth - velmi zajímavé umělkyně, která na festivalu představí vlastní hudební i výtvarnou tvorbu:

"Zdravím všechny příznivce Vítkovského KOMÍNU. Jsem velmi ráda, že mám tu čest vystoupit na jeho prvním ročníku. Vystoupím s kytarovým doprovodem a zahraju něco ze starší i nové tvorby. Některé písničky mají blízko americké country, jiné spíše americkému folk rocku. Také mi bude potěšením představit něco ze své malířské tvorby. Po mém vystoupení se přijďte podívat na vernisáž v nedaleké galerii Suterén. Navštivte moji FB stránku a podívejte se na ukázky z mé tvorby."
Silvie Janotta Forsyth

top
Second End

23.4.2015

Second End

Okenní tabule, pokličky a talíře v okolí festivalu nám přijedou roztřást kluci z hodonínské kapely Second End. Kluci mají na kontě turné s kapelami jako Arakain, Kern, Titanic, Dymytry, Dark Gamballe a další. Pro festival natočili speciální video a budeme rádi, když ho pošlete dál.

top
Ondřej Hložek

21.4.2015

Ondřej Hložek

Ondřej Hložek je mladý opavský básník, do jehož veršů se budete moci zaposlouchat na Malé festivalové scéně a to v Ondrově osobním podání a za doprovodu kytary Martina Dytka. Ondra je laureátem několika literárních cen (Literární soutěž Františka Halase 2009, Literární cena Vladimíra Vokolka 2009 a 2011, O cenu primátora města Opavy 2010 a jiné). Ještě před naším festivalem máte možnost vidět tohle zajímavé duo například v Opavě, Frýdku Místku nebo Novém Jičíně. Pokud se o obou mladých umělcích chcete dozvědět více, čtěte zde a také zde.

top
Vibequake

15.4.2015

VibeQuake

Dnes vás chceme seznámit s mladým jazzovým uskupením s názvem VibeQuake, které tvoří pětice muzikantů z opavského regionu. Kluci se zaměřují především na žánry jako jazz fusion či smooth jazz. Na koncertech VibeQuake můžete slyšet skladby od interpretů a jazzových velikánů jako jsou The Yellowjackets, Spyro Gyra, Pat Metheny a mnoho dalších. Během našeho festivalu můžete VibeQuake vidět a hlavně slyšet na tzv. Malé scéně neboli v areálu Městské knihovny. Těšte se na krátké profily jednotlivých členů kapely, které vám přineseme později. Víte, jak se jmenuje nástroj, na který hraje Jirka Bučánek na přiložené fotografii? Nástroj je pro kapelu zcela charakteristický a utváří její jedinečný sound.

top
lakemalawi

14.4.2015

Lake Malawi

V květnu Londýn, Brighton, Worthing, Newcastle, Birmingham, Chichester, pak ještě jednou Londýn a po návratu Plzeň. Pak nás čeká snad teplý červen a začátkem prázdnin přivítáme Lake Malawi u nás. Těšíte se?

top
musicwear

5.4.2015

Už to víte? První prázdninovou sobotu 04. 07. 2015 se ve Vítkově uskuteční 1. ročník rodinného hudebního festivalu s názvem VÍTKOVSKÝ KOMÍN.

Na těchto stránkách budeme přinášet důležité a aktuální informace o festivalu a budeme potěšeni, když se o nás zmíníš ve svém okolí a přátelům pošleš odkaz na tyto stránky.

Věz, že vstupenky jsou již v prodeji a informace, kde je lze zakoupit najdeš zde. Děkujeme za tvou podporu a těšíme se, až se potkáme pod pódiem.

Neváhej nám napsat svůj názor.

top
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat